7.2.2018     Tiskové zprávy

Nejcitovanější mluvčí roku 2017: Jiří Ovčáček čtvrtý rok po sobě na špici

Mluvčí znovuzvoleného prezidenta ČR Jiří Ovčáček se počtvrté v řadě stal nejcitovanějším mluvčím na českých zpravodajských serverech. Ve vyrovnané kategorii podnikových mluvčích si první příčku poprvé zajistila žena: Eva Kijonková komunikující za Vítkovice Machinery Group. V těsném závěsu za ní následoval Karel Hanzelka z Agrofertu, který se v TOP10 naposledy umístil před třemi lety.

Zatímco mluvčí prezidenta dosáhl přibližně stejného počtu odcitovaných slov jako v roce 2016, policejní mluvčí Tomáš Hulan svoji citovanost zvýšil meziročně o dvě třetiny. Společně s policejním kolegou Janem Daňkem (třetí nejcitovanější mluvčí) tak přispěli k částečné meziroční vizuální proměně žebříčku. „Loňský žebříček to byl Jiří Ovčáček a pak dlouho nic. V tomto ohledu je poslední žebříček zajímavější a také se v něm na rozdíl od předchozích let vedle policistů více prosadili také zástupci záchranářů a hasičů. O pět příček výše se meziročně posunul také mluvčí ČOI Jiří Fröhlich,“ uvádí k výzkumu analytička Media Tenoru Věra Bartalosová. Výsledky pramení z analýzy příspěvků serverů idnes.cz, ihned.cz, e15.cz, novinky.cz a aktuálně.cz.

mluvci2017

V podnikovém sektoru došlo jen k málo změnám ve složení zastoupených společností. V žebříčku se nadále objevují představitelé dopravců i polostátních podniků ČEZ a Česká pošta. Oživením je umístění Petra Plocka z Unicredit Bank, který je prvním zástupcem bankovního domu mezi nejcitovanějšími mluvčími. Nejvytíženější podnikovou mluvčí a vítězkou žebříčku se však stala Eva Kijonková z Vítkovice Machinery Group. „Eva Kijonková se meziročně posunula z čtvrtého místa na první a stala se první ženou vystupující za podnikový subjekt, která se dostala na vrchol žebříčku. Média ji citovala především v dubnu, kdy Vítkovice zveřejnily výsledky svého hospodaření a majoritní vlastník společnosti po 12 letech soudních pří získal své akcie od bývalého spolupracovníka. Vlna mediálního zájmu se opakovala v srpnu, kdy probíhala jednání o reorganizaci a konkurzu dceřiné společnosti Vítkovice Power Engeneering,“ doplnila Bartalosová.

Media Tenor nabízí ucelený soubor analytických služeb založených na obsahové analýze médií, které poskytují zpětnou vazbu komunikačním aktivitám a přesně vyhodnocují kvantitativní a kvalitativní aspekty mediální publicity. Analytický a konzultační servis využívají firmy, státní správa, samospráva, politické subjekty, PR agentury, redakce médií nebo akademici. Společnost s českými vlastníky je partnerem mezinárodní asociace kanceláří Media Tenor. www.mediatenor.cz, http://www.facebook.com/MediaTenorCZ

 


Kompletní report

Media Tenor - mluvci v roce 2017


zpět do archivu tiskových zpráv